Recordopbrengst dorpsveiling Spierdijk

Spierdijk

De dorpsveiling in Spierdijk heeft vrijdagavond een recordopbrengst opgeleverd. Om kwart voor een ’s nachts onthulden veilingcomitévoorzitter Carlo Laan, samen met Truda en Sarah Koning, Marieke Blankendaal en Marieke Snoek van de organisatie het astronomische bedrag van 50.987 euro. ,,Een ongekend succes op alle fronten’’, aldus veilingmeester Ronald Groot namens het veilingcomité.

,,Het was echt een ongelooflijke avond. Vanaf het begin zat de zaal vol, zowel met jeugd van de sportclubs en jongerenverenigingen, maar ook met vele andere dorpsgenoten.’’

De bijna 400 koopjes gingen er in ruim 4,5 uur doorheen, waarbij de veilingmeesters Groot en Rober Dol er - onder toeziend oog van notaris Salman van Appel Notarissen - flink het tempo erin hielden. Mede dankzij de inzet van meer dan tachtig vrijwilligers verliep de hele organisatie vlekkeloos.

Opvallende en populaire koopjes waren een weekendje Engeland, een big bag chips, vele gezellige avondjes, een gesigneerd handbalshirt van de Oranje-dames en de paaskaars, die stuk voor stuk veel geld opleverden. Groot: ,,Wat door iedereen zeer werd, is dat niet alleen de inwoners en ondernemers, maar ook alle teams van de voetbal, handbal en tennis én de vele verenigingen van De Mantel hun best hebben gedaan om met een uniek koopje te komen. Dat zorgt uiteindelijk ook voor de saamhorigheid binnen het dorp voor deze veiling.’’

En een resultaat dat volgens Groot alle verwachtingen vooraf overtreft. ,,Vorig jaar was het bedrag 46.000 euro, ook al een record. Dan denk je: dit stopt een keer, dan moeten we tevreden zijn met iets minder. Dus ik zou dit jaar al heel blij geweest zijn met 35.000 euro. Maar we gaan er gewoon weer overheen. Voor een dorpje als Spierdijk is dit echt ongekend.’’

Het laatste nieuws.